יום שלישי , 23 אוקטובר 2018
חם באתר:
דף הבית » חדשות וכותרות

חדשות וכותרות

ריק דונאטו מ"האח הגדול" יוצא מהארון

dick-donato-resize

כן כן, לא טעינו בכותרת: משתתף "האח הגדול" ריק דונאטו בחר לשתף את הצופים בסטטוס ה-HIV שלו ולא מתחרט על זה לרגע: לחשוף את סטטוס ה-HIV שלי היתה אחת ההחלטות הטובות ביותר שקיבלתי בחיי… כך אומר דונאטו עשרה חודשים לאחר ההודעה הפומבית. דונאטו, 52 בחר לעשות את הצעד האמיץ במסגרת תכנית הריאליטי Couples Therapy ששמה מסגיר במה היא עוסקת. דונאטו ... קרא עוד »

מחקר חדש מגלה: אין סוכר, אין HIV

hand holding soda can pouring a crazy amount of sugar

סוכר הוא מקור אנרגיה זמין וחשוב, כמו דלק למכונית. גם HIV זקוק לסוכר כדי להתרבות. הוירוס, שחודר לתוך תאי CD4, משתמש באספקת הסוכר וועוד חומרים מזינים של התא, כדי להתרבות. חוקרים מאונ' נורת'ווסטרן גילו שהרעבת HIV מסוכר- לא רק עוצרת את ההתפשטות שלו אלא הורגת אותו. איך זה עובד? החוקרים גילו "מתג הפעלה" בתוך הוירוס שאחראי על אספקת הסוכר. הם ... קרא עוד »

מה נסגר עם ג'ארד לטו?

jared leto

אתם בטח זוכרים אותו בזכות הזכיה בפרס האוסקר הנחשק בסרט "מועדון הלקוחות של דאלאס". הסרט, בו הוא מופיע לצד מת'יו מקונוהי, מגולל סיפור אמיתי על  נשא HIV המבריח תרופות לא חוקיות לטקסס לאחר שהוא גילה שהן מסייעות לתסמיני המחלה. ג'ארד לטו לא טירון בשואו ביזנס. הוא יכול לנפנף בקריירה מגוונת שחוץ מקולנוע כוללת גם מוסיקה (יש לו להקה בשם Thirty seconds to Mars), ... קרא עוד »

תינוקות, קופים ו-HIV/איידס: מה הקשר?

arrows head

המירוץ למציאת מרפא ל-HIV/איידס ממשיך, וחוקרים לא משאירים אפילו אבן אחת לא הפוכה בחיפוש אחר המרפא. מי שעוקב אחרי התחום וההתפתחויות בו (אנחנו עושים את זה עבורכם/ן, לא לדאוג) עד "לטעם דו ז'ור" של המחקרים: הקשר (הדו- סטרי) בין טיפול בסרטן וטיפול ב-HIV. בפברואר האחרון, פרסמנו כאן מחקר על וירוס הכשל החיסוני של קופים SIV (בן דוד של HIV). ממש ... קרא עוד »

איך אומרים "הומו" בדתית ?

5

"סייג לחכמה, שתיקה" אמר רבי עקיבה בפרקי אבות. הומואים במגזר הדתי יכולים להזדהות עם המשפט הזה בכל פעם שהם נתקלים בשיח על מיניות.  אבל מה קורה כשהשתיקה הזו הופכת לסוד? אוכלוסיית הלהט"ב היא אוכלוסיה מופלית לרעה בחברה הטרונורמטיבית. במדינת ישראל, זכויות אדם בסיסיות כמו הזכות למשפחה או הזכות לאיכות חיים, נרמסות יום יום בכל הנוגע לאוכלוסיית להט"ב. אז להיות הומו ... קרא עוד »

מניעה ביולוגית – סוג של חיסון ?

Vaccine2

דר' איציק לוי, מנהל מרכז האיידס במרכז הרפואי שיבא, מסביר למה קונדום הוא כבר לא התשובה היחידה למניעת HIV קרא עוד »

פרויקט הסטיגמה: HIV מכיוון אחר

StigmaProject

שני חברים, צמד חמד, אחד שלילי אחד חיובי, הרימו לפני כשנתיים אתאחד הפרויקטים המדליקים שעולם ה- HIV/איידס זכה לראו: פרויקט הסטיגמה (The Stigma Project)  המטרה שלהם? פשוטה מאוד: ליצור שפה חדשה סביב HIV/איידס כדי להתרחק מהסטיגמה ולבנות עולם תוכן חדש. למה? כי כמונו, הם הבינו שעל מנת להילחם ב-HIV/איידס צריך להשתמש בכל הכלים הקיימים ולהמציא כמה חדשים אנחנו, ב- hivtalk.com, ... קרא עוד »

מתקרבים למרפא: מחקר ניסיוני בקופים מצביע על הצלחה

Monkey

ד"ר פיקר מאוניברסיטת אורגון לבריאות ומדע בארה"ב הצליח להעיר מחדש את המירוץ למציאת מרפא ל-HIV.  ההסבר לקושי במציאת מרפא לנגיף הכשל ההחיסוני טמון בכמה אזורים. העיקרי שבהם הוא מצבורי נגיף רדומים שהטיפול התרופתי המשולב לא מגיע   אליהם כדי להשמיד אותם. לכן הוא מוגדר כמחלה כרונית.  ד"ר פיקר וצוותו השתמשו בוירוס ההרפס על מנת להחדיר תאי וירוס SIVשהוא המקבילה של ... קרא עוד »