יום שלישי , 23 אוקטובר 2018
חם באתר:
דף הבית » תרבות ואמנות

תרבות ואמנות

מקועקעים: הסרט האדום

999099_10151801504213488_1792646227_n

מי שעשה קעקוע או חושב על אחד יודע שהחלק הכי קשה (מעבר לכאב המנג'ז) הוא להחליט מה לקעקע. הנה 18 אנשים שחיים עם HIV/איידס שבשבילם לא היתה שאלה בכלל: קרא עוד »

HIVART Gallery

HIVART_amsterdam_gilayon_02 (1)-2

קרא עוד »

יצירת מופת: State of the Art, ערב הפתיחה

    קרא עוד »

מי זו היפה הזו?

vogue-logo-wallpaper

הרבה אפשר לומר בגנות עולם האופנה והיופי. דוגמניות רזות מרזון משקפות לנערות אידיאל יופי שלא ניתן להגיע אליו אף פעם, חיפצון נשים מחזק את ההגמוניה הגברית ההטרוסקסואלית המדכאת והשקר הכי גדול: אם תקנו את הבגדים שלנו- תיראו כמונו! בקיצור, יש מספיק מרמור כדי לכתוב אייטם שלם רק על זה. אבל מדי פעם, ויותר פעמים ממה שאנחנו יודעים, עולם האופנה משחרר ... קרא עוד »

אופנה ו-HIV: אדום הוא צבע האהבה

אופנה ו hiv

 אופנת איידס: תאמינו או לא למרות אהבה (והצורך) הגדול שלנו בבגדים- לא חסרה ביקורת על התעשייה הרווחית ביותר בעולם. אבל כפי שאפנה יכולה להבדיל בינינו, כי הרי לכל אחד יש טעם משלו, אופנה יכולה גם להיות במה גלובלית לקידום מטרות חברתיות, והפעם: קרא עוד »

יאיר טלמור על זכרונות, בדים והאנדרטה הגדולה בעולם

AIDS-Quilt-capital

שנות ה-80 של המאה ה-20 בארצות הברית היו שנים של מאבקים ציבוריים להכרה ממסדית וציבורית בקהילת ההומוסקסואלים והלסביות, לצד הכרה במחלה ובדרישה להשקיע במחקרים רפואיים לטיפול בה. באותה עת הבורות והפחד מן המחלה מנע מנפטרים רבים לוויה מכובדת. בשנת 1987 החלה קבוצת מתנדבים בסן פרנסיסקו , ליצור ריבועי בד רקומים המנציחים אנשים שנפטרו מתסמונת האיידס ומסיבוכים רפואיים הקשורים בה. לימים ... קרא עוד »