יום שלישי , 23 אוקטובר 2018
חם באתר:
דף הבית » בלוגים » הבלוג של אלון » איך לספר לדייט שאתה נשא HIV ?
איך לספר לדייט שאתה נשא HIV ?

איך לספר לדייט שאתה נשא HIV ?

איך לספר לדייט שאתה נשא HIV ?

אם יש משהו שכל נשא HIV יגיד לכם זה שכל הגישה לעולם הדייטינג השתנתה.
להתחיל עם מישהו הופך להיות קצת יותר קשה, כשמישהו מתחיל אתך זה קצת יותר מבלבל והמילה סקס, לא עלינו, מלחיצה כמו קבלת התשובה החיובית.
 חשבתי לאגד עבורך כמה טיפים שעשויים, כך אני מקווה לפחות, להקל עליך בשאלת השאלות:

מתי מספרים לדייט שאני נשא HIV?

הגבלת מהירות

לספר למישהו שאתה חיובי ל-HIV זה לא פשוט, במקרה הטוב, וקשה כקריעת קונדום, במקרה הרע.
 לכן חשוב מאוד לעשות את זה כשנוח לך- ולך בלבד. בוא נודה בזה- לא נדבקנו מרוח הקודש אלא מסקס וזה לא עניינו של אף אחד מה קורה אצלך בחדר המיטות. לכן אתה היחיד שמחליט מתי לשחרר פרט אינטימי שכזה.
דבר אחד שכדאי לזכור: לא כדאי להמתין עד שמגיעים למיטה (מה שנקרא: באז קיל) וגם לא שניה לפני. זה כמו לעלות על מטוס ושהדיילת תודיע לך שניה לפני ההמראה שהמנוע לא עובד…
אם דייט בשבילך תמיד מסתיים (או מתחיל) במיטה- אולי כדאי לשקול לשנות גישה. אין מה לעשות- ביום שבו קיבלנו את התשובה החיובית דברים השתנו ואיתם הנסיבות. קבל את זה- אל תילחם בזה.

הסכם שלום

לפני שאפשר לספר משהו למישהו אחר- אנחנו צריכים להיות שלמים אתו בעצמנו. תחשוב רגע על היום בו יצאת מהארון בפני מישהו שחשוב לך. איזו תחושה הקרנת לצד שממול? חוזק ? חוסן? פחד? ברור לחלוטין שמה ששידרת- זה מה שהצד השני קלט. במלים אחרות- אם הייתם בטוח בעצמך ושלם עם ההחלטה לצאת מהארון, מי שעמד מולך ראה את זה והגיב בהתאם.
אותו דבר עם HIV: אם תבוא ממקום של חולשה או של חוזק- זה מה שהצד שמולך יראה. לא בטוח שזה מה שיגרום לו להגיד "אתה הוא מי שאני רוצה לשארית חיי" אבל לפחות תדע שאתה שלם עם מי שאתה.

"כנות היא התכונה הכי חזקה שלי"

יכול להיות, אבל טיימינג, ולדעת להבדיל בין טיימינג טוב לטיימינג סגנון ארמגדון היא תכונה לא פחות חשובה.

לפלוט בדייט הראשון אולי יקל עליך (אני לא מסתיר דברים כאלה) אבל באותה המידה, לא נתת לדייט שלך (שאתה מרייר עליו, אגב) את ההזדמנות להכיר את שאר הדברים שמרכיבים את מי שאתה. למה לא להתחיל עם שיחה על ההתמכרות שלך לסרטים של ג'ניפר אניסטון, למשל? לעומת זאת, להמתין לחגיגות "שלושה חודשים" עשוי להיות מעט מאוחר. אם היה כלל כתוב – הוא היה אומר דבר כזה:

אם אתה רוצה לראות אותו שוב (ולא רק מחר בבוקר)- הגיע הזמן להיפתח.

סיפרת לו ואז…

הגעתם למקום בו אתה רואה פוטנציאל ממשי לאהבה אמיתית, אתם מתחרמנים כבר שבועיים (וסובלים מביצים כחולות) והחלטת לשתף אותו. קבל בהבנה שיהיו לו שאלות. והרבה. חשוב שתדע מראש על איזה שאלות נוח לך לענות בשלב הזה ואילו שאלות מתאימות מאוחר יותר. יש שאלות לגיטימיות לגבי נקודות שמשפיעות גם עליו כמו "איך עושים סקס מוגן?", "איזה תרופות אתה נוטל?", "את מי שיתפת בסטטוס שלך ואת מי לא?". חשוב שתדע לתת לו את התשובות האלו. באותה מידה, ישנן שאלות לא לגיטימיות שעשויות להתפרש כשיפוטיות כמו "ממי נדבקת?" (אתה עשוי למצוא את עצמך חושף סטטוס של מישהו אחר), "איך יכולת לעשות סקס לא מוגן?", "אתה לא מרגיש אשם?", 
אתה תרגיש הרבה יותר בנוח אם תדע לתת לו תשובות. יהיה פשוט יותר אם תדע להסביר לו שאתה בוחר לחלוק איתו פרט אישי בחייך כי אתה חש אליו קירבה ורוצה לבנות מערכת יחסית שמושתתת על כנות ואהבה הדדיים. כבר בסיטואציה הזו תוכל לדעת יותר טוב מי עומד מולך ואם מה שאתה מרגיש כלפיו באמת עומד במבחן המציאות.

יום אבל לאומי- הוא אמר לי "לא"

דחיה זה לא דבר כיף. אם תיזכר בימים שלפני "האורח הלא רצוי" גם אז המילה "לא" מהלירד השכונתי לא תרמה לתחושת הביטחון העצמי.

ניוז פלאש! יכול להיות שהוא אמר לך "לא" כי הוא פשוט לא מעוניין בך, עם או בלי HIV.

ואם תגיד לי "אוחצ', אתה מדבר שטויות! היתה כימיה נהדרת וזרמנו מעולה !" אני אענה לך: "אוחצ', כנראה שהכימיה היתה של פצצה גרעינית והזרימה היתה של ביוב כי הוא לא מקבל אותך כפי שאתה.." בסופו של יום, אהבה היא אולי דבר פשוט אבל למצוא אותה ויותר מזה, לשמור עליה, זה הרבה יותר מאתגר.

ולסיום סיומת…

אם יש הטוענים שהכלב הוא ידידו הטוב ביותר של האדם- אז קבל עדכון: קונדום הוא ידידו הטוב ביותר של האדם.

עם אהבה,

אלון

- See more at: http://hivtalk.com/index.php/alon-blog/item/60-how-to-share-your-status#sthash.RmBcyDGQ.dpuf

אודות Alon Madar

אלון מדר, 35, מתגורר בת"א, וחי עם הנגיף (בשלום) כבר 10 שנים. מדר עוסק בתחום איידס/HIV סטודנט לסוציולגיה, דייל לשעבר ופעיל חברתית בייחוד בקהילה הגאה.