יום שלישי , 23 אוקטובר 2018
חם באתר:
דף הבית » חדשות וכותרות » איך אומרים "הומו" בדתית ?
איך אומרים "הומו" בדתית ?

איך אומרים "הומו" בדתית ?

"סייג לחכמה, שתיקה" אמר רבי עקיבה בפרקי אבות. הומואים במגזר הדתי יכולים להזדהות עם המשפט הזה בכל פעם שהם נתקלים בשיח על מיניות.  אבל מה קורה כשהשתיקה הזו הופכת לסוד? אוכלוסיית הלהט"ב היא אוכלוסיה מופלית לרעה בחברה הטרונורמטיבית. במדינת ישראל, זכויות אדם בסיסיות כמו הזכות למשפחה או הזכות לאיכות חיים, נרמסות יום יום בכל הנוגע לאוכלוסיית להט"ב. אז להיות הומו וגם דתי היא נקודת התחלה לא מזהירה. קשר השתיקה סביב מין ומיניות במגזר הדתי מונע ממידע חשוב להגיע לאלו הזקוקים לו.  הומואים דתיים לא חסינים מפני HIV וגם הם צריכים לקבל מידע נגיש על בריאות מינית.

  כ-8000 אנשים חיים עם HIV/איידס בישראל. לא מופרך להניח,שבתוך האוכלוסיה הזו יש ייצוג של כל המגדרים והמגזרים השונים שמרכיבים את החברה הישראלית

השיח על מין ומיניות במגזר הדתי מוחבא עמוק בארון, במקרה הטוב, או לא קיים בכלל במקרה הרע. פרויקט משותף של הוועד למלחמה באיידס וארגון ״חברותא״ להומואים דתיים מתיר את קשר השתיקה סביב הנושא, גם אם בלקיחת סיכון של ״טובל ושרץ בידו״.

חוברת הסברה על יחסי מין ו-HIV לציבור הדתי, הכוללת מידע על יחסי מין בין גברים וכיצד לשמור על בריאות מינית היא התוצאה של פרויקט פורץ דרך זה.

לכתבה המלאה באתר "כיפה"

אודות admin