יום רביעי , 26 ספטמבר 2018
חם באתר:
דף הבית » סקס » חוברת "לדעת טוב" להומו הדתי
חוברת "לדעת טוב" להומו הדתי

חוברת "לדעת טוב" להומו הדתי

באפריל האחרון פרסמנו את אייטם "איך אומרים הומו בדתית?" שסקר בקצרה יוזמה חדשה וחשובה: חוברת מידע מיני להומואים מהמגזר הדתי/מסורתי.

אז החוברת סוף סוף מצאה את דרכה לבית הדפוס- והיום, 19 באפריל 2014, היא מגיחה לאוויר העולם לראשונה. מה שהתחיל כיוזמה של אדיר ינקו,רכז ב.ל.ה דואגת (זרוע ההסברה ומניעה בקהילה הגאה של הוועד למלחמה באיידס) הבשיל לשיתוף פעולה מוצלח של כמה ארגוני קהילה. לקראת מסיבת ההשקה של חוברת "לדעת טוב", שוחחנו עם חיים אהרון שגב, מקים ליין "גברא"- ליין מסיבות להומואים דתיים ומסורתיים שממש עכשיו חגג שנה לקיומו. שגב, 24, הומו דתי,  נראה כמו ילד טוב ירושלים- אבל אי אפשר שלא להוריד את הכובע בפניו על האומץ לחיות ע"פ אמונתו והביצים להתריס כנגד העולם ממנו הוא בא.

"…כשהקמתי את הליין רציתי לתת מענה להומואים דתיים ומסורתיים שלא מוצאים את עצמם בהומואיות התל אביבית." אומר שגב. והוא עלה על משהו. שנה לאחר מכן, "גברא" נותן חלופה ומענה חברתי שלא היו קיימים קודם למגזר הדתי.

שגב מאמין ש"טוב לדעת"

שגב מאמין ש"טוב לדעת"

שגב לא עצר שם. "בתוך עמי אנוכי יושבת.." אמרה השונמית לאלישע הנביא (וההרמה נראית מתאימה כאן) ושגב יכול לומר את אותו הדבר. חינוך מיני ומידע על מיניות לא קיימים במגזר הדתי. לא כל שכן, מידע ללהט"ב מהמגזר הדתי/מסורתי. אחת מנקודות הדיון מעוררת המחלוקת של ראשי האכולוסיה דתית היא להט"ב מהמגזר המעוניינים להמשיך לנהל אורח חיים דתי אך אינם/ן מוכנים/ות לוותר על הזהות הלהט"בית שלהםן. וכך נולד הרעיון להוציא חוברת מידע מיני  להומואים דתיים ומסורתיים.

"יש היום הומואים בכל מקום ומכל מגזר. אי אפשר להתעלם מזה יותר. רציתי שחברים שלי ואנשים כמוני יוכלו לקבל מידע חשוב שהוא בגדר "ונשמרתם על נפשותיכם"- אם יהיה מידע נגיש על מיניות ועל מין מוגן כל אחד מאיתנו יוכל לשמור על שצמו ועל הפרטנרים שלו", אומר שגב.

"החוברת מכילה מידע חשוב שכתוב בצורה שמותאמת לחברה הדתית/מסורתית. מאחר והנושא הוא נושא חשוב והקהל שלנו מבין את זה, אין צורך בתמונות פרובוקטיביות כדי ליצור באז או עניין אצל הקורא. כדי שאף אחד לא ירגיש לא בנוח להיראות עם החוברת דאגנו שהשם שלה, טוב לדעת, והתמונה על הכריכה יהיו דיסקרטיים מספיק אבל יעבירו מסר למי שצריך להבין אותו.בכלל, "טוב לדעת" נכתבה כאשר הקורא והצרכים הייחודיים שלו נמצאים מול עינינו." שגב חבר לוועד למלחמה באיידס ולארגון חברותא (ארגון הומואים דתיים) וביחד הם עמלו חודשים ארוכים על החוברת "לדעת טוב". לשאלה כיצד התקבלה היוזמה הזו בציבור הדתי, שגב עונה "יש עידוד מצד רבנים ומובילי דעת קהל במגזר אך אף אחד מהם לא היה מוכן לתמוך בפומבי בגלל איסור משכב זכר"- ובכל זאת, גם זה לא צריך להילקח כמובן מאליו.

מסיבת ההשקה של חוברת "לדעת טוב"תיערך הערב, יום חמישי 19.6 23:00, מועדון המוסד, הש"ך 12 תל אביב.

חן אהרוני מנחה ומופיע, בדיקות HIV חינם בניידת ב.ל.ה דואגת שתמתין לכם בחוץ.

לאירוע פייסבוק לחצו כאן

מתוך צילומי הקמפיין.צילום: גיא דניאלי

מתוך צילומי הקמפיין.צילום: גיא דניאלי

מתוך צילומי הקמפיין.צילום: גיא דניאלי

מתוך צילומי הקמפיין.צילום: גיא דניאלי

מתוך צילומי הקמפיין.צילום: גיא דניאלי

מתוך צילומי הקמפיין.צילום: גיא דניאלי

אודות admin