יום רביעי , 26 ספטמבר 2018
חם באתר:
דף הבית » תרבות ואמנות » מי זו היפה הזו?
מי זו היפה הזו?

מי זו היפה הזו?

הרבה אפשר לומר בגנות עולם האופנה והיופי. דוגמניות רזות מרזון משקפות לנערות אידיאל יופי שלא ניתן להגיע אליו אף פעם, חיפצון נשים מחזק את ההגמוניה הגברית ההטרוסקסואלית המדכאת והשקר הכי גדול: אם תקנו את הבגדים שלנו- תיראו כמונו! בקיצור, יש מספיק מרמור כדי לכתוב אייטם שלם רק על זה.

אבל מדי פעם, ויותר פעמים ממה שאנחנו יודעים, עולם האופנה משחרר איזו פנינה של רצון טוב לעולם שמוכיחה שכשרוצים – אפשר ואפשר בגדול. עורכת ווג, אנה וינטור, חברה לדיאן פון פורסטנברג (מעצבת ותיקה ופעילה לקידום מעמד האשה) , וביחד עם המגזר הפרטי (אדם בשם ג'ון מגרה שמנהל את אחד הגופים הפיננסיים הגדולים בעולם) הניעו מהלך שאפתני אך בר השגה .בכל זאת, אם אנה אומרת- אנה יודעת.

הפנינה דו- ז'ור: Born Free יוזמה של אמהות למען אמהות להפחתת מספר התינוקות הנולדים עם HIV לאפס עד ה-31.12.2015. מדי יום באפריקה נולדים 700 תינוקות עם HIV. שלא כמו בישראל, ושאר המדינות המתועשות, הטיפול התרופתי המשולב לא נגיש (שלא לדבר על מסובסד) ולכן אמהות לא יכולות לטפל בעצמן ולמנוע את העברת הנגיף לילדיהן. כמחצית מהתינוקות האלו- ימותו לפני גיל שנתיים.

צילום: Born Free

צילום: Born Free

 

מטרה:  0 תינוקות חיוביים

מטרה: 0 תינוקות חיוביים

השילוש הקדוש שעומד מאחורי כל זה, צירף אליו עוד שמות גדולים כמו קרן האיידס של MAC שתורמת חצי מיליון דולר, אתר המכירות אמאזון ואתר האופנה www.shopbop.com  שם נמכרים הפריטים. ולקישוט- הדוגמניות המובילות בתעשייה כמו דוצן קרואס ולילי אלדרידג', חיברו את הפנים שלהן למודעות ל- HIV/איידס.

המלאכית של ויקטוריה: דוצן קראוס

המלאכית של ויקטוריה: דוצן קראוס

 הייחוד של Born Free נעוץ בהיקף חסר התקדים של שיתוף הפעולה. כל השמות הגדולים מתאגדים יחד כדי להילחם בהתפשטות HIV/איידס וגאים לומר את זה. המגמה העולמית הברורה היא כי היום, יותר מתמיד, ניתן לעצור את התפשטות המגיפה וניתן לשבור את הסטיגמה סביב אלו המושפעים ממנה- צריך רק לרצות.

אודות admin